Umowy otwarte w agencjach nieruchomości. Atuty pracy w takim modelu.

Umowy otwarte w agencjach nieruchomości. Atuty pracy w takim modelu.

Umowy otwarte w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami są bardzo popularne. Bardzo często początkujący agenci jak i początkujące agencje pracują w takim modelu. Najczęściej większość pracy polega na tym samym.

Przyjście do mieszkania, podpisanie umowy, zrobienia zdjęć nowoczesnym smartfonem i wrzuceniu oferty na te same portale na których było to dotychczas tyle, że z wielkim logiem agencji. Następnie niech się dzieje co ma się dziać. Nieliczni agenci potrafią utrzymać wysoką skuteczność w tym modelu. Bardzo często w tym modelu za transakcję odpowiada inna agencja lub sam właściciel. Atutem takich umów jest łatwość ich podpisywania gdyż właściciel prawie niczym nie ryzykuje a przy okazji często korzysta z darmowej promocji swojej nieruchomości za którą często i tak nie musi płacić. Kolejną zaletą pracy na umowach otwartych jest najczęściej duża ilość ofert jaką firmy mają w swojej bazie co podnosi ego zarówno agencji jak i agentów nieruchomości. Osoby bardzo dobrze pracujące z klientem poszukującym nieruchomości mogą dzięki pokaźnej ilości takich ofert – pozyskiwać kolejnych poszukujących. Przy umiejętnym prowadzeniu rozmów oraz sformułowaniu umowy można całkowicie pozbyć się odpowiedzialności. Tylko czy o to chodzi w zawodzie agenta nieruchomości?

Czy pozyskanie 20 ofert miesięcznie i sprzedaniu jedynie 2 z nich cechuje zawód pośrednika nieruchomości jako osobę skuteczną?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

YouTube

Dołącz do nas

Zapisz się na newsletter

Powiązane artykuly